VU Meteorologijos stoties dešimtmečio minėjimas

Kovo 23, Pasaulinę meteorologijos dieną, paminėtas Vilniaus universiteto meteorologijos stoties (VU MS) dešimtmetis. Šia proga VU MS surengta vieša ekskursija, į kurią galėjo atvykti kiekvienas norintis. Ekskursijos metu prof. E. Rimkus papasakojo apie meteorologinių matavimų pradžią Lietuvoje. Prof. A. Bukantis prisiminė, kaip kilo sumanymas įrengti dabartinę VU Meteorologijos stotį ir kaip visa tai buvo įgyvendinta. Ekskursija baigta stoties vedėjo L. Klimavičiaus pasakojimu apie prietaisus, sumontuotus VU MS, jų veikimo principus bei per dešimtmetį užfiksuotų rekordų apžvalga.

Dešimtmetis Vilniaus universiteto meteorologijos stotyje

2012 metų kovo 23 dieną Vilniaus universiteto tuometinio Gamtos mokslų fakulteto (dabar Geomokslų instituto) kiemelyje atidaryta Vilniaus universiteto meteorologijos stotis (VU MS). Stotyje sumontuoti Coastal Environmental Systems (JAV) ir Kipp & Zonen (Nyderlandai) firmose pagaminti automatiniai prietaisai jau 10 metų nepertraukiamai registruoja įvairius meteorologinius elementus: oro temperatūrą ir drėgnį, atmosferos slėgį, vėjo kryptį ir greitį, kritulius, saulės spinduliuotę (tiesioginę, išsklaidytąją, bendrąją, atspindėtąją, ultravioletinę, spinduliuotės balansą), perkūniją, debesuotumą, matomumą ir kt.

Šiame straipsnyje apžvelgiama pagrindinių meteorologinių elementų (oro temperatūros, kritulių kiekio, vėjo rodiklių, debesuotumo) kaita VU MS per 10 metų bei per šį laikotarpį užfiksuoti rekordai.

» Read more

„Copernicus” ir Europos Komisija organizuoja nuotolines dirbtuves

Kovo 22-23 dienomis „Copernicus” ir Europos komisija organizuoja dirbtuves, kurių metu bus diskutuojama šiomis temomis: kaip besikeičiantis klimatas veikia Europos kraštovaizdį ir europiečių pragyvenimo šaltinius? Kaip Europos Sąjunga žada kovoti su šia, vis didėjančia, problema? Kaip Europos Sąjunga ruošiasi prisitaikyti prie kintančio klimato ir švelninti šio proceso padarinius?

Daugiau informacijos: https://www.copernicus.eu/en/news/news/observer-5-days-until-copernicus-and-eu-green-deal-workshop

Tarptautinė mokslinė konferencija „Jaunasis tyrėjas išmaniajai visuomenei”

2022 metų gegužės 11 dieną Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje vyks jaunųjų tyrėjų tarptautinė konferencija „Jaunasis tyrėjas išmaniajai visuomenei”. Jos metu bakalaurantai, magistrantai, doktorantai, moksleiviai ir mokiniai kviečiami pristatyti savo vykdomų mokslinių darbų ar tyrimų rezultatus. Konferencijai galima teikti pranešimus anglų arba lietuvių kalbomis, pranešimo trukmė – 10 min.

Registracija į konferenciją vyksta iki 2022 m. gegužės 1 d.: https://bit.ly/3CS88e8

Daugiau informacijos el.paštu asta.repsiene@sa.vu.lt