17-asis tarptautinis krantotyros simpoziumas Katare

Vilniaus universiteto Geomokslų instituto profesorius Donatas Pupienis rugsėjo 24–27 d. dalyvavo Dohoje, Katare, vykusiame 17-ajame tarptautiniame krantotyros simpoziume (17th International Coastal Symposium, ICS2024). Tarptautiniame renginyje daugiau nei 300 mokslininkų pristatė pranešimus aktualiomis krantotyros ir krantotvarkos temomis.
Simpoziume prof. D. Pupienis pristatė kartu su magistru Pranciškumi Brazdžiūnu ir tyrėjais Dariumi Jarmalavičiumi bei Gintautu Žilinsku iš Gamtos tyrimų centro parengtą žodinį pranešimą apie Kuršių nerijos jūros kranto dinamiką ir ją lemiančius hidro-meteorologinius veiksnius: „Space–time tendencies of coastal dynamics based on morphometric and hydro-meteorological data (Curonian Spit, Lithuania)“. Tyrimas buvo įgyvendintas P. Brazdžiūnui vykdant Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą veiklą „Studentų tyrimai semestrų metu“ (P-ST-23-95).
Stendinių pranešimų sesijoje prof. D. Pupienis kartu su kolegomis iš Lietuvos, Estijos, Ukrainos ir JAV pristatė bendrą metodinį pranešimą, skirtą kranto smėlio mėginių analizei pasitelkiant didelės raiškos vaizdus: „High-Resolution Sampling and Rapid Image-Based Assessment of Dark Opaque Fractions in Coastal Sands“.
Daugiau informacijos apie tyrimus ir jų rezultatus galima rasti 2024 m. „Journal of Coastal Research“ leidinyje:
Brazdžiūnas, P. Pupienis, D. Jarmalavičius, D., Žilinskas, G. Space–time tendencies of coastal dynamics based on morphometric and hydro-meteorological data (Curonian Spit, Lithuania). Journal of Coastal Research, http://doi.org/10.2112/JCR-SI113-059.1
Buynevich, I.V., Tõnisson, H., Pupienis, D., Rosentau, A., Bitinas, A., Jarmalavičius, D., Davydov, O.V., Kont, A., Vilumaa, K., Suursaar, Ü., Savarese, M., Luik, K., Kadurin, S.V., Wiest, L.A., and Suuroja, S. High-resolution sampling and rapid image-based assessment of dark opaque fractions in coastal sands. Journal of Coastal Research, http://doi.org/10.2112/JCR-SI113-153.1